Aktualności

Zamieścił: admin 2013.06.20

W dniu 31 lipca 2012r uczestnicy wraz z terapeutami Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Pilzna. W programie wycieczki znalazło się: Muzeum Lalek,  Krasnoludkowo, Gospoda u Wiedźmy. Ponadto uczestnicy wzięli udział w warsztatach ceramicznych podczas, których każdy mógł ulepić z gliny wybraną rzecz. 

wtz_pilzno DSCF4144

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dnia 19.08.2012r na stadionie GOKiW w Wielopolu Skrz. odbył się festyn integracyjny dla osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych ,,Wielopolandia”. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrz. brały czynny udział w tej imprezie. Najpierw odbyła się msza święta, w której udział wzięli uczestnicy WTZ, a następnie odbył się występ na scenie z przedstawieniem pt.,,Kopciuszek w nowej wersji”. Jedna z naszych uczestniczek wygrała rower w loterii podczas imprezy ,,Wielopolandia”.

WIELOPOLANDIA_andrzej wielopolandia_ela

wielopowielopolan

wielopolandia_wszyscy

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej  w dniu 2.09.2012r wzięli udział w Dożynkach Gminnych w Nawsiu. Uczestnicy zaprezentowali się z wieńcem dożynkowym i przygotowali krótki program artystyczny.

do__ynki_1 do__ynki_2 do__ynki_3 do__ynki_4~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dnia 21.12.2012r. w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrz. odbyła się Wieczerza Wigilijna oraz uczczenie roku działalności WTZ. Wśród zaproszonych gości była  Pani Krystyna Wlezień Sekretarz Gminy Wielopole Skrz. Wspólnie z Panią Sekretarz uczestnicy oraz pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej spożyli posiłek wigilijny. Miłą atmosferę zakończyło wspólne kolędowanie.

zdj._1zdj.3

zdj.2zdj.4


W styczniu 2013 roku w budynku WTZ swoją obecnością zaszczycili nas kolędnicy. W trakcie wizyty przedstawili krótki program artystyczny.

DSCF5358 DSCF5344


W dniu 7.02.2013 roku w budynku WTZ odbyła się zabawa ostatkowa. Uczestnicy w tym dniu wspólnie się bawili i tańczyli przy muzyce.

DSCF5410 DSCF5377


W dniach 7.03.2013r. oraz 11.03.2013r. odbył się kiermasz wielkanocny zorganizowany w budynku Urzędu Gminy w Wielopolu Skrz. Uczestnicy wraz z terapeutami sprzedawali pisanki, palmy, kartki, ozdoby wielkanocne wykonane przez uczestników WTZ. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.

DSCF5560 DSCF5571


8 marca z okazji Dnia Kobiet chłopaki upiekli ciasto i przygotowali szkatułki wykonane przez nich samych w pracowni ogrodniczo-technicznej dla wszystkich dziewczyn uczęszczających do Warsztatów.

DSCF5581 DSCF5602


 Dnia 18.03.2013r w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrz. odbył się Kiermasz Tradycyjnych Palm i Pisanek Wielkanocnych, w którym uczestniczyły również Warsztaty Terapii Zajęciowej.

DSCF5626 DSCF5628


15.05.2013r w tym dniu odbyła się wycieczka uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego do Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie. Uczestnicy WTZ z Wielopola zwiedzili budynek DPS, obszar wokół budynku tj. park, ośrodek hipoterapii. Dużą atrakcją dla uczestników była przejażdżka bryczką. Na zakończenie było ognisko i wspólny śpiew z mieszkankami Domu Pomocy Społecznej z Lubziny.

Lubzina_1 Lubzina_2


 28.05.2013r. w Hali Widowiskowo Sportowej w Ropczycach odbyła się XIII Powiatowa Impreza Sportowo -Integracyjna. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego już po raz drugi brały w niej udział. W ramach imprezy przygotowano konkurencje sportowe zespołowe i integracyjne dla wszystkich uczestników imprezy. Nie zabrakło też kącika plastycznego i fryzjersko - kosmetycznego, z którego mogli skorzystać uczestnicy. Na zakończenie imprezy wręczono uczestnikom pamiątkowe medale i dyplomy.

Ropczyce_1Ropczyce_3

Ropczyce_2Ropczyce_4


11.06.2013r. Wyjście uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej do Ośrodka Dokumentacji i Historii Regionu-Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim. Uczestnicy zostali oprowadzeni po Muzeum przez przewodnika, zapoznali się z życiorysem Tadeusza Kantora, a także obejrzeli dwie stałe wystawy: wystawa o Marianie Kantorze ojcu Tadeusza Kantora, a także wystawa o jego przodkach i osobach, które w jakiś sposób były związane z Tadeuszem Kantorem. Uczestnicy także obejrzeli wystawę prezentującą kolekcję fotografii ze spektakli Teatru Crocot 2, począwszy od "Umarłej klasy" (1975), po "Dziś są moje urodziny" (1991). Są to fotografie Caroline Rose.

Wielopole1Wielopole2


12.06.2013r. Delegacja z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego gościła w Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie na uroczystości 55-lecia DPS. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Stanisława Ziemińskiego wraz z Wicestarostą Dorotą Strzyż.

DPS_1

DPS_2